Ak Parti Diyarbakır İl Başkanlığı’na ziyarette bulunan Hazine ve Maliye Bakanı Nurettin Nebati bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından asgari ücret zammı için değerlendirmelerde bulundu. Yılbaşında itibaren yapılan zam ile birlikte yüzde 95’lik bir zam olduğunu belirten Nebati belirlenen tutarının asgari ücretlileri destekleyecek bir nitelikte olduğunu söyledi.

TÜM ÇALIŞANLAR FAYDALANACAK

Hazine ve Maliye bakanı Nurettin Nebati belirlenen asgari ücret zammı için “Birikimli olarak yaklaşık yüzde 95’lik bir artış var. Bu artış asgari ücretlileri destekleyecek nitelikte. Bu artış içerisinde gelir vergisi ve damga vergisinden vazgeçiyoruz. Kamu maliyesi olarak yükleniyoruz. Bu asgari ücret kısmındaki vazgeçilen miktar sadece asgari ücretliler için değil tüm çalışanlara da yönelik olduğu için kamu çalışanlarımız da bu aradaki miktardan faydalanmış olacaklar. Hayırlı, uğurlu olsun.” ifadelerini kullandı.

Hazine ve Maliye Bakanı Nurettin Nebati'den asgari ücret değerlendirmesi: Yüzde 95'lik bir artış var

YÜZDE 30’LUK BİR ARTIŞ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Öte yandan bugün yapılan son Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplantısı sonrası canlı yayında asgari ücret zammını açıklayacak olan Cumhurbaşkanı Erdoğan önceliğin insanların işlerinin, huzurlarının korunması ve geliştirilmesi olduğunu ifade etmişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan “Temmuz ayından geçerli olmak üzere yüzde 30 oranında bir ara artış yapıyoruz. Yeni asgari ücret net 5 bin 500 lira olacaktır. İşçi başına devletimiz işverenlere 100 lira destek verecektir. Yeni asgari ücretin tüm çalışanlarımıza ve geliri buna endeksli kesimlere hayırlı olmasını diliyorum. Bu bir ara artıştır asıl asgari ücret tespitini yıl başında yeniden gerçekleştireceğiz.” şeklinde açıklama yaparak müjdeli haberi duyurmuştu.

Hazine ve Maliye Bakanı Nurettin Nebati'den asgari ücret değerlendirmesi: Yüzde 95'lik bir artış var

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.