A Ulusal Futbol Ekibinin Porto’da kamp yaptığı otelde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Altıntop, “10 eleme maçından sonra ikinci olarak play-off’lara kaldık. Hoş bir kura oldu, en sıkıntı kura diyebiliriz. Fakat bu türlü tekli maçlarda neler olabileceğini biliyoruz. Katiyetle Portekiz favori. Baktığınızda Avrupa Şampiyonasını kazanmış, çok bedelli ferdî oyunculara sahip ancak burada son olarak konutlarında oynadıkları Sırbistan maçında da eksiklerini, zaaflarını görebildik. Orada bunu kıymetlendirmek, fırsata çevirmek istiyoruz’‘ tabirlerini kullandı.

Altıntop, ekipteki oyuncuların önemli bir sakatlığı olmadığını belirterek, “Çok önemli bir şey yok çok şükür. Gelecek günlerde antrenmanlarda takip edilecek oyuncularımız. Hiçbirini riske atmayız. Hepsi çok bedelli ve değerli. Oynama talihi olursa oynayacaklar lakin doktora görüştüğümüz son ayrıntılarda çok önemli bir şey yok.” halinde konuştu.

Baskının konut sahibi Portekiz’in üzerinde olacağının altını çizen Hamit Altıntop, “Portekiz’de oynuyoruz, baskı onlarda olacak. Favoriler. Biz burada bir hava yakaladık yeni hocamız ve oyuncu kümesiyle. Bunu sürdürmek istiyoruz. Bunu yalnızca sonuç olarak değerlendirmeyeceğiz. Bundan emin olabilirsiniz. Doğal bu türlü bir fırsat varken, önemli halde her şeyimizi ortaya koyup biz de 29 Mart’ta final oynamak istiyoruz. Ülkemizde, Konya’da oynamak istiyoruz. İtalya ya da Kuzey Makedonya olur fark etmez. Bu türlü büyük bir fırsat varken her futbolcu her grup bu fırsatı kıymetlendirmek ister.” değerlendirmesinde bulundu.

Altıntop, “Stefan Kuntz, ‘Türk halkının gurur duyacağı bir ekip alanda olacak’ açıklamasında bulundu. Grupta bu havayı görüyor musunuz?” sorusunu, “Bugün toplandık. Ancak bu hava var bizde. Biz çalışmalarımızı son maçımızdan itibaren başlattık. Kura çekiminin akabinde ayrıntılara girme fırsatımız oldu. Bu süreçte oyuncularla irtibatımızı artırdık ve ziyaretlerimize başladık. Oyun planı üzerine de konuşuldu. Rakip grup tahlil edildi. Bugünden itibaren daha çok kadro havasını, ekip ortamını, daha çok dinlenerek geçireceğiz. Maç gününde de en iyi formda ve dinlenmiş biçimde inşallah hoş bir futbolla hoş bir sonuç alacağız.” halinde yanıtladı.

Hamit Altıntop, Yusuf Yazıcı, Kerem Aktürkoğlu ve Cengiz Ünder üzere isimlerin formda olduğunun hatırlatılması üzerini ise, “Çok şükür gruptaki isimler formda. En kıymetlisi sakatlık olmasın. Performanslarda iniş ve çıkışlar olacaktır. Yusuf Yazıcı’dan bahsedelim. İnanılmaz bir şampiyonluktan sonra farklı nedenlerden ötürü oynama fırsatı çok bulamadı. Berbat oynadı da diyemeyiz. Kendisi karar verdi ve ekibi değiştirdi. Bu da cüret gerektiren bir durumdur. Yeni ekibinde önder bir durumda ve skora tesir etmesinin başka bir ehemmiyeti var” açıklamasında bulundu.

TR Sputnik

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.