Akdeniz’ de organizatörün jet skiye binip kaçtığı ve içerisinde 70 göçmenin bulunduğu tekne sürüklenirken bulundu. Aç ve susuz günlerdir sürüklenen teknedeki göçmenlerden kimilerinin hastaneye kaldırıldığı belirtildi.

Türkiye kıyılarından aldığı 70 göçmeni İtalya’ya götüren 18 metrelik yelkenli teknede bulunan iki organizatörün Akdeniz’deki Mora Yarımadası’na 12 mil açıkta iken jet skiye binerek kaçmalarının akabinde tekneyi çalıştıramayan ve Akdeniz’de sürüklenen 18 metrelik teknedeki 70 göçmen yapılan operasyon ile dün akşam saatlerinde kurtarıldı.

Yunanistan’ın önde gelen yayın organlarından www.ertnews.gr’nin okuyucularına duyurduğu haberde ortalarında bayan ve çocuklarında bulunduğu, aç ve susuz olarak yarı baygın vaziyette bulunan yelkenli teknedeki göçmenler Yunanistan kıyı güvenliği tarafından çekilerek Katakola kenti limanına getirildi. Göçmenlerin teknede yaşadıklarını anlatan fotoğraflar toplumsal medyada paylaşıldı.

Ömür gayreti veren göçmenlerden kimilerinin hastanelere kaldırılarak tedavi altına alındığı, göçmenlerin verdikleri tabirden Türkiye kıyılarından ayrılıp İtalya’ya gitmekte iken iki organizatörün jet skiye binerek Akdeniz’in ortasında kayıplara karıştığı belirtildi.

Sözcü

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.