Başşehir Elektrik Genel Müdürlüğü önünde hak arama çabası veren EnerjiSA çalışanları, bu kere çocukları eşliğinde alana indi. Çalışanların çocukları da babalarının işini geri istedi.

Başşehir Elektrik Genel Müdürlüğü önünde hak arama gayreti veren alınan EnerjiSA çalışanları bu sefer çocukları eşliğinde alana indi. Emekçilerin çocukları da babalarının işini geri istedi. Emekçiler ismine açıklama yapan Mehmet Ali İçindere, “Onlarca emekçi arkadaşımızın iş mukaveleleri EnerjiSA yetkilileri tarafından tek taraflı feshedildi. Bize uygun durum olmadığını öne sürdüler” dedi.

ISPARTA’YI KARANLIKTAN BİZ KURTARDIK

Kimileri 10 yıllık Başşehir Elektrik çalışanı olan emekçiler, “Memlekette nerede bir afet olsa biz gittik. Kastamonu Bozkurt’ta afetin yaralarını biz sardık. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan teşekkür evrakı aldık. Isparta’yı karanlıktan biz kurtardık. 36 saat mesaiyle çalışan arkadaşlarımız oldu, artık ise tüm emeklerimiz siliniyor” dediler.

DİSK Enerji-Sen çatısı altında toplanan çalışanlar, evvel mobbinge uğradıklarını akabinde da işlerine son verildiğini öne sürerken, işlerini geri alana kadar direnmeye devam edeceklerini de söylediler.

Sözcü

Çocuklar babaları için eylemde yazısı ilk önce Haberin Son Noktası – Gündeme Dair Tüm Haber Başlıkları Bu Platformda üzerinde ortaya çıktı.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.