Nec Nijmegen‘de başarılı bir kiralık periyot geçiren Ali Akman, Hollanda basınına konuştu.

19 yaşında 6. golüne ulaşan Ali Akman, Hollanda Eredivisie tarihinde 26. hafta sonunda bu sayıya ulaşan en genç oyuncu unvanını elde etti.

“Sezon sonunda Frankfurt’a geri döneceğim” diyen Ali Akman, “Umarım Frankfurt’ta kalabilirim. Yazın ne olacağını göreceğim. NEC’e tekrar kiralanmayı konuşmak için şimdi erken. Burada olağanüstü vakit geçiriyorum. Memnunum. Mesleğim için çok hakikat bir seçim yapmışım. Burada çok fazla deneyim elde ettim” dedi.

‘Avrupa’da yalnız olmak kolay değil’

Ali Akman, “Avrupa’da yalnız başına olmak kolay değil. Şimdi 19 yaşımdayım ve bu benim Avrupa’daki birinci dönemim. Taraftarlar, grup arkadaşlarım ve teknik heyet ile iyi vakit geçiriyorum. NEC Nijmegen’e geldiğim için minnettarım” sözlerini kullandı.

NEC ile dönemi iyi bir yerde bitirmek istediğini söyleyen Ali Akman, “Her geçen gün daha iyi oluyoruz. Önümüzde çok az lig maçı kaldı. Tüm kadro Avrupa bileti için gayret ediyor. Kolay olmayacak lakin sonuna kadar savaşacağız” kelamlarıyla konuşmasını noktaladı.

Ali Akman, Hollanda günlerine mükafatla başlamıştı. Genç oyuncu, performansıyla Ağustos ayında en iyi genç futbolcuya verilen Johan Cruyff Yetenek Mükafatı kazanmıştı.

TR Sputnik

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.